Dobry grunt to podstawa

smoke-cabin-indoor-1402107-mCzęstym problemem przy remontach jest słaba przyczepność farby lub gładzi. Oczywiście możemy to zganiać na słabej, jakości materiały lub kiepskie ściany. Jednak najczęstszą przyczyną jest złe przygotowanie podłoża do malowania czy innych czynności. Wiele nerwów tracimy, gdy tapeta się nie chce przyklejać lub gdy farba zwija się ze ściany wraz z ruchem pędzla. Najlepszym i najbardziej niezawodnym wyjściem jest przygotowanie ścian na ewentualne zabiegi używając gruntu. I bynajmniej nie chodzi tu o obsypanie ścian ziemią. Na rynku mamy dostępnych kilka preparatów gruntujących.

 

Najczęściej jest to biały płyn. Ma on za zadanie dobrze przygotować podłoże do malowania czy innych czynności poprzez wnikanie w ścianę i zwiększenie jej przyczepności. Dodatkowo środki gruntujące w swoim składzie mają środki antygrzybiczne, co jest rewelacyjnym zabezpieczeniem przed położeniem tapety. Często to właśnie pod nią, bowiem rozwija się wilgoć i wszelkie grzyby. Podłoże zabezpieczone gruntem gwarantuje nam czystość i dobrą współpracę z farbami i tapetami. Również przed położeniem gładzi na ściany zaleca się jego użycie by zwiększyć przyczepność i zabezpieczenie przed wilgocią ściany.

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Nieruchomości

  Bieda coraz bardziej zagląda do naszej kieszeni. Kryzys dotyka wielu branży: od szkolnictwa do budownictwa. W szkołach odbierane są dotacje, szkoły są zamykane, zwalniani są nauczyciele, przez co stopa bezrobocia niesamowicie i w niezwykle szybkim tempie rośnie. We wspomnianym budownictwie sytuacja nie wygląda wcale lepiej. Nowe dom i wnętrza to dla wielu jedynie marzenie zapisane na kartkach papieru w starym skoroszycie. Nadciągający kryzys z zachodu niszczy nasze marzenia, a także wartości, jakie nabyliśmy z dziada pradziada. Władza w Polsce oparta na kłamstwie również nie pomaga w przezwyciężeniu kryzysu. Branża budownictwa upada, młodzi zamieszkują u rodziców, przez co tracą możliwość usamodzielnienia się. Tracą na tym wszyscy: rodzice mają na starość mniej miejsca na wypoczynek, młodzi muszą się podporządkować zamiast żyć na własny rachunek, a wnukowie narobią tyle hałasu, że ich względy u dziadków będą znacznie mniejsze, aniżeli wtedy, gdyby dziadkowie ich odwiedzali co jakiś czas.

  Już we wczesnym dzieciństwie marzymy o swoim domu jak dorośniemy. Marzymy o swoim partnerze życiowym, przyszłej żonie czy przyszłym mężu. Wyobrażamy sobie wspólne życie, spędzanie ze sobą wolnego czasu. W sobie kryzysu tego czasu jest niezwykle mało, dlatego pozostały dla nas czas trzeba wykorzystać jak najlepiej tylko potrafimy. Dom i wnętrza jego powinny być dostosowane do naszego gustu. Do tego, jacy jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie mamy zainteresowania. Środek domu powinien być naszym odbiciem. Jeśli mąż i żona mają różne zainteresowania, wówczas prezentują je w swoim domu. Mąż może być z zamiłowania sportowcem, a pasją żony może być taniec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze domu było dostosowane do wzajemnych wymagań małżonków. Dlatego czasem trzeba odejść od powszechnych norm i nadać naszemu domowi niepowtarzalnych uroków. Takich, ażeby po pracy i ciężkim dniu chciało się wracać do swoich czterech kątów. Zdecydowanie należy o tym pamiętać w swoim dorosłym życiu, które rozpoczynamy.