Co lepsze nowe budownictwo czy stara płyta?

Co lepsze nowe budownictwo czy stara płyta?

Osoby, które przymierzają się do kupna własnego mieszkania, często stają przed wyborem: co jest lepsze nowe budownictwo czy mieszkania z drugiej ręki w tzw. starej płycie. Decyzja jest trudna, ponieważ obie opcje mają swoje wady i zalety. Kupując nowe mieszkanie wiele osób obawia się, że developerzy, którzy zajmują się nowym blokiem mogą okazać się nieuczciwi. Przez kilka ostatnich lat, w Polsce było wiele spraw, kiedy ludzie kupowali mieszkania od developerów, którzy bankrutowali, a kupcy pozostawali z niczym. Z tego powodu wiele osób decyduje się na mieszkanie w starej płycie. Dodatkowo osiedla mieszkaniowe, gdzie znajdują się starsze bloki są najczęściej dobrze zaprojektowane – jest dużo zieleni, blisko są szkoły, sklepy, ośrodki zdrowia. Wiele osób, ma problem z podjęciem decyzji, co jest dla nich lepsze. Eleganckie i nowe mieszkanie, położone w gorszej okolicy, czy lokal z drugiej ręki, który będzie trzeba odświeżyć, ale za to znajdujący się w dobrym otoczeniu?

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Październik 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Nieruchomości

  Bieda coraz bardziej zagląda do naszej kieszeni. Kryzys dotyka wielu branży: od szkolnictwa do budownictwa. W szkołach odbierane są dotacje, szkoły są zamykane, zwalniani są nauczyciele, przez co stopa bezrobocia niesamowicie i w niezwykle szybkim tempie rośnie. We wspomnianym budownictwie sytuacja nie wygląda wcale lepiej. Nowe dom i wnętrza to dla wielu jedynie marzenie zapisane na kartkach papieru w starym skoroszycie. Nadciągający kryzys z zachodu niszczy nasze marzenia, a także wartości, jakie nabyliśmy z dziada pradziada. Władza w Polsce oparta na kłamstwie również nie pomaga w przezwyciężeniu kryzysu. Branża budownictwa upada, młodzi zamieszkują u rodziców, przez co tracą możliwość usamodzielnienia się. Tracą na tym wszyscy: rodzice mają na starość mniej miejsca na wypoczynek, młodzi muszą się podporządkować zamiast żyć na własny rachunek, a wnukowie narobią tyle hałasu, że ich względy u dziadków będą znacznie mniejsze, aniżeli wtedy, gdyby dziadkowie ich odwiedzali co jakiś czas.

  Już we wczesnym dzieciństwie marzymy o swoim domu jak dorośniemy. Marzymy o swoim partnerze życiowym, przyszłej żonie czy przyszłym mężu. Wyobrażamy sobie wspólne życie, spędzanie ze sobą wolnego czasu. W sobie kryzysu tego czasu jest niezwykle mało, dlatego pozostały dla nas czas trzeba wykorzystać jak najlepiej tylko potrafimy. Dom i wnętrza jego powinny być dostosowane do naszego gustu. Do tego, jacy jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie mamy zainteresowania. Środek domu powinien być naszym odbiciem. Jeśli mąż i żona mają różne zainteresowania, wówczas prezentują je w swoim domu. Mąż może być z zamiłowania sportowcem, a pasją żony może być taniec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze domu było dostosowane do wzajemnych wymagań małżonków. Dlatego czasem trzeba odejść od powszechnych norm i nadać naszemu domowi niepowtarzalnych uroków. Takich, ażeby po pracy i ciężkim dniu chciało się wracać do swoich czterech kątów. Zdecydowanie należy o tym pamiętać w swoim dorosłym życiu, które rozpoczynamy.