Kupowanie mieszkań od developerów

Kupowanie mieszkań od developerów

Wiele osób obawia się kupowania mieszkań od developera, bo zdają sobie sprawę z tego, że będą zmuszeni zawrzeć specyficzną umowę, która nie do końca jest chroniona przez prawo. Ludzie godzą się na to, że kupują mieszkanie, które tak naprawdę nie jest jeszcze gotowe – jest w trakcie powstawania. Może to doprowadzić do różnych smutnych sytuacji, kiedy okaże się, że developerzy zbankrutowali, ale ludzie zostaną z niczym. Dlatego zanim podpiszemy umowę, warto jest sprawdzić, czy została ona w dobry sposób skonstruowana, tak aby chronić nasze prawa. Jednak wciąż pomimo różnych niedogodności, wiele osób decyduje się na taki zakup mieszkania. Wiąże się to z tym, że na rynku wciąż jest mało nowych mieszkań, a ludzie lubią nowe budownictwo. Robią to pomimo tego, że osiedla mieszkaniowe na których powstają nowe mieszkania są często jeszcze nie ukończone, nie mają końcowego projektu zagospodarowania przestrzeni. Przez co nie do końca wiadomo, co będzie się mieściło w takim miejscu. czy będzie dobra komunikacja miejska, duża ilość sklepów, szkół itp.

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Październik 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Nieruchomości

  Bieda coraz bardziej zagląda do naszej kieszeni. Kryzys dotyka wielu branży: od szkolnictwa do budownictwa. W szkołach odbierane są dotacje, szkoły są zamykane, zwalniani są nauczyciele, przez co stopa bezrobocia niesamowicie i w niezwykle szybkim tempie rośnie. We wspomnianym budownictwie sytuacja nie wygląda wcale lepiej. Nowe dom i wnętrza to dla wielu jedynie marzenie zapisane na kartkach papieru w starym skoroszycie. Nadciągający kryzys z zachodu niszczy nasze marzenia, a także wartości, jakie nabyliśmy z dziada pradziada. Władza w Polsce oparta na kłamstwie również nie pomaga w przezwyciężeniu kryzysu. Branża budownictwa upada, młodzi zamieszkują u rodziców, przez co tracą możliwość usamodzielnienia się. Tracą na tym wszyscy: rodzice mają na starość mniej miejsca na wypoczynek, młodzi muszą się podporządkować zamiast żyć na własny rachunek, a wnukowie narobią tyle hałasu, że ich względy u dziadków będą znacznie mniejsze, aniżeli wtedy, gdyby dziadkowie ich odwiedzali co jakiś czas.

  Już we wczesnym dzieciństwie marzymy o swoim domu jak dorośniemy. Marzymy o swoim partnerze życiowym, przyszłej żonie czy przyszłym mężu. Wyobrażamy sobie wspólne życie, spędzanie ze sobą wolnego czasu. W sobie kryzysu tego czasu jest niezwykle mało, dlatego pozostały dla nas czas trzeba wykorzystać jak najlepiej tylko potrafimy. Dom i wnętrza jego powinny być dostosowane do naszego gustu. Do tego, jacy jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie mamy zainteresowania. Środek domu powinien być naszym odbiciem. Jeśli mąż i żona mają różne zainteresowania, wówczas prezentują je w swoim domu. Mąż może być z zamiłowania sportowcem, a pasją żony może być taniec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze domu było dostosowane do wzajemnych wymagań małżonków. Dlatego czasem trzeba odejść od powszechnych norm i nadać naszemu domowi niepowtarzalnych uroków. Takich, ażeby po pracy i ciężkim dniu chciało się wracać do swoich czterech kątów. Zdecydowanie należy o tym pamiętać w swoim dorosłym życiu, które rozpoczynamy.