Wynajem a sprzedaż mieszkania

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach posiada mieszkanie „na wynajem” lub też decyduje się na jego kupno. Można z tego wywnioskować, że posiadanie tego typu nieruchomości jest opłacalnym interesem. Pytaniem jest czy bardziej opłaca się wynająć mieszkanie które posiadamy czy je sprzedać? Plusem sprzedaży jest to, że zysk jest duży i natychmiastowy (jeśli oczywiście sprzedamy nieruchomość za większe pieniądze, niż sami ją kupiliśmy), więc jeśli naszym celem jest dalsza inwestycja gotówki, to jak najbardziej powinniśmy mieszkanie sprzedać.

 

Wydaje się natomiast, że dla tzw. „zwykłego człowieka” dochody z wynajmu mogą mieć więcej zalet, ponieważ może wynajmować mieszkanie teoretycznie w nieskończoność, a więc zysk również będzie „nieskończony”. Comiesięczny wpływ gotówki na konto, pozwala wielu szczęśliwym posiadaczom mieszkania na utrzymanie się, bez konieczności pracy zarobkowej. Wydaje się to być rozwiązaniem dla leni, a takie łatwe pieniądze mogłyby być tylko dodatkiem do pensji, jednak sprawa przedstawia się inaczej gdy mamy do czynienia ze starszym człowiekiem i jego zazwyczaj niewysoką emeryturą. Być może warto więc pomyśleć o swojej przyszłości i posiadając mieszkanie nie pozbywać się go, ale zapewnić sobie źródło dochodu „na teraz i na potem”.

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Październik 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Nieruchomości

  Bieda coraz bardziej zagląda do naszej kieszeni. Kryzys dotyka wielu branży: od szkolnictwa do budownictwa. W szkołach odbierane są dotacje, szkoły są zamykane, zwalniani są nauczyciele, przez co stopa bezrobocia niesamowicie i w niezwykle szybkim tempie rośnie. We wspomnianym budownictwie sytuacja nie wygląda wcale lepiej. Nowe dom i wnętrza to dla wielu jedynie marzenie zapisane na kartkach papieru w starym skoroszycie. Nadciągający kryzys z zachodu niszczy nasze marzenia, a także wartości, jakie nabyliśmy z dziada pradziada. Władza w Polsce oparta na kłamstwie również nie pomaga w przezwyciężeniu kryzysu. Branża budownictwa upada, młodzi zamieszkują u rodziców, przez co tracą możliwość usamodzielnienia się. Tracą na tym wszyscy: rodzice mają na starość mniej miejsca na wypoczynek, młodzi muszą się podporządkować zamiast żyć na własny rachunek, a wnukowie narobią tyle hałasu, że ich względy u dziadków będą znacznie mniejsze, aniżeli wtedy, gdyby dziadkowie ich odwiedzali co jakiś czas.

  Już we wczesnym dzieciństwie marzymy o swoim domu jak dorośniemy. Marzymy o swoim partnerze życiowym, przyszłej żonie czy przyszłym mężu. Wyobrażamy sobie wspólne życie, spędzanie ze sobą wolnego czasu. W sobie kryzysu tego czasu jest niezwykle mało, dlatego pozostały dla nas czas trzeba wykorzystać jak najlepiej tylko potrafimy. Dom i wnętrza jego powinny być dostosowane do naszego gustu. Do tego, jacy jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie mamy zainteresowania. Środek domu powinien być naszym odbiciem. Jeśli mąż i żona mają różne zainteresowania, wówczas prezentują je w swoim domu. Mąż może być z zamiłowania sportowcem, a pasją żony może być taniec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze domu było dostosowane do wzajemnych wymagań małżonków. Dlatego czasem trzeba odejść od powszechnych norm i nadać naszemu domowi niepowtarzalnych uroków. Takich, ażeby po pracy i ciężkim dniu chciało się wracać do swoich czterech kątów. Zdecydowanie należy o tym pamiętać w swoim dorosłym życiu, które rozpoczynamy.